Мелодия дождя в осенних струнах
Чуть монотонна,а порой-ничуть,
Роняет слезы в золотых лагунах
Оркестр красок,наполняя грудь.
Над блеском каменным асфальтового неба
Кружатся тени отзвучавших тем,
И "музыканты" в локонах "от феба"
Кладут поклоны трепетные всем..
Комментарий автора: осень-не самая любимая пора,каюсь,но..и она прекрасна порой,если всмотреться:)А "золотая"?Ее по-настоящему ценишь,становясь постарше(сужу по себе).Золотая осень-просто супер!И опять же-какой "фонтан"красок и цвета,и опять же-хвала Создателю!
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
А мы так ждем,что окна неба,
откроет наконец Господь,
Мы без дождя,как вы без хлеба,
Но верим,что придет к нам дождь.
У нас когда нет дождя мелеет Кинеррет(море Галилейское).оттуда получают питьевую воду не только Израиль,но и Иордания.Недавно были на Иордане в том месте,где крестился Христос.Мелко.Плавают мелкие рыбки и моему мужу посчастливилось крестится там.Потом мы на катере пересекли Кинерит,как сказал эксурсовод,это предноложительно то место,где Иисус шел по воде. Комментарий автора: Читаю,и все-как сказка,диво дивное(я про Эрец Израэль)и как же здорово,что эта сказка-еще более дивная быль.Кстати,работал я с израильскими культурными центрами в Минске("Сохнут"и др.)в т.ч.с ансамблем вокальным,угадай,как назывался-"Кинерет",я тогда только учился аранжировки делать,много славных песен спели.Довелось мне даже аранжировать гимн Израиля-hAtikva(извини,если ошибся в написании).
женя блох
2010-11-17 22:11:13
Действительно интересен факт, придет время и увидишь Кинерет воочию.Но это лучше в осень или весну.А там рядом Капернаум(развалины)синогоги.Говорят там проповедовал Иисус.Недалеко Нацерет,где жил Иешуа.Север красив очень.Называют его маленькой Швейцарией. Комментарий автора: Надеюсь когда-нить увидеть,Женя,твоими бы устами..а в какую пору,чесговоря, все равно-места ведь какие!и на маленькую Швейцарию бы глянул,европейская-нравится о-очень!Люблю домики швейцарские-шале,и,конечно,горы,как без них-то?:)
Для детей : Ханука та Різдво. - Левицька Галина Вистава відредагована, щоб могли зрозуміти діти молодшого віку. В коментарях залишаю 2 Дію, як була в першому варіанті. Можливо комусь знадобиться більш глибока інформація про Свято Хануки.
2 Дія
Ангел: Було це після завойовницьких війн Олександра Македонського, коли земля Ізраїлю перейшла під владу Сирії. Всі країни об’єднувала елліністична культура, в якій змішалися звичаї і традиції різних народів. Люди вважали себе «Громадянами Всесвіту». Вони захоплювалися різними спортивними іграми, язичеськими святкуваннями та спектаклями на честь грецьких богів.
Багато євреїв були слабкими у вірі і хотіли бути, як всі... Над життям євреїв, які залишались вірними Божим Заповідям, нависла загроза.
1-й ведучий: І що, насправді, карали тих, хто не їв свинину?
Ангел: Насправді! Вимоги до євреїв були дуже суворими. Цар Антиох видав указ про заборону вивчати єврейську мову, святкувати шабат, дотримуватися єврейських традицій і навіть називатися євреями. Це було справжнє рабство! В Єрусалимському Храмі на жертовнику принесли в жертву свиню, а в Храмі поставили статую Зевса!
1-й ведучий: А про яких героїв говорив (ім’я 2-го ведучого)?
Ангел: Це ті євреї, які любили Бога понад усе!
Виходять Матітьягу та Маккабі
Матітьягу: Я, Матітьягу, священик. Разом з моїми синами підняв повстання, кличучи: « Хто за Господа — до мене!» Ми пішли в гори з твердим рішенням стояти в вірі й боротися до останньої краплі крові...
Маккабі: Я, Маккабі, син Матітьягу. Керував загонами повстанців. Визвольна війна продовжувалась 3 роки. Ми не були досвідченими вояками. Наші загони складалися з пастухів, землеробів, ремісників. До того ж ми не мали достатнього озброєння...
1-й ведучий: Маккабі, я не розумію, як можна воювати, не будучи справжніми воїнами?! Без зброї, без лицарських обладунків? Я не розумію, чому ви воювали? Хіба не простіше було б бути такими, як всі? Просто жити і насолоджуватись життям...
Маккабі: Справжнє життя неможливе без віри у Всемогутнього Бога, Живого і Сущого, Який створив усе, Який і дає нам Життя. Справжня насолода — це приходити у Храм і служити, і поклонятися Йому, дякуючи Богові за все! Але Храм споганений і нема місця для поклоніння... Тому ми воювали, щоб звільнити Єрусалим, мати право бути євреєм і приносити жертви Живому Богу в Храмі!
Ангел: Відбулося три вирішальні битви. Війська сирійців значно переважали як по кількості, так і по військовій оснащеності. Але євреї постилися та молилися:
Маккабі: «Боже! Ми безсилі, а Ти Всесильний! Прости нас за наш непослух! І поверни нам Храм! Бо нема життя без істинного поклоніння Тобі!»
Ангел: І Бог дав Своє Диво! Повстанці здобули вирішальну перемогу, звільнили Єрусалим і відновили службу в Храмі!
Маккабі: Священики очистили і освятили Храм, побудували новий жертовник. Але для повноцінного Богослужіння в Храмі треба було засвітити Мінору.
Ангел: Мінора — це великий світильник, який складається з семи лампад, котрі мають постійно горіти. В лампади, згідно Божих Заповідей, треба було заливати лише чисту освячену оливу.
Маккабі: Ми знайшли лише одну посудину з чистою освяченою оливою. Її мало вистачити лише на один день горіння Мінори. Для приготування нової оливи потрібно було вісім днів.
Матітьягу: Але євреї так прагли нового початку Богослужіння! Вони прагли Божого Світла, Божої Милості, Божої Радості! Тому, наперекір всім сумнівам, священики засвітили Мінору. І сталося Боже Диво! Мінора горіла 8 днів, аж поки була приготовлена нова чиста олива.
Ангел: В пам’ять про очищення Храму євреї святкують Хануку. Це свято очищення, оновлення. Це свято Світла!
Матітьягу та Маккабі виходять. Виходить 2-й ведучий.
Публицистика : Валентине Петровне Самсоновой посвящается - Леонтий Жидков Сестра-благовестница ездила, что бы проводить служение в родную деревню Ломы Ульяновской области, в этот раз доехать не смогла, умерла прямо на остановке автобуса. "Острая недостаточность коронарных сосудов..." (из медицинского заключения)